Середа, 17.10.2018, 13:38
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ Бучацьке професійно - технічне училище

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

«Христос почав свій лад, який хотів завести поміж людьми, якраз від родини» А. Шептицький

«Христос почав свій лад,

який хотів завести поміж

людьми, якраз від родини»

 

А. Шептицький

 

Нині освітньому закладу не обійтися без розуміння і підтримки з боку батьківської громадськості.

Звичайно, протягом навчального року відбувається постійний діалог між батьками та виховниками у телефонному режимі, при індивідуальних профілактичних бесідах з учнями за участю батьків, у ході яких батьки проходять своєрідний педагогічний всеобуч із методів спільного вирішення проблемних ситуацій чи виправлення девіантних відхилень поведінки підлітків не шляхом простих заборон, залякування чи насилля, а застосування методів гуманної педагогіки (усвідомлення підлітком проступків та можливих наслідків при їх повторному скоєнні; визначення шляхів подолання наявних проблем із найменшими втратами для теперішнього і майбутнього конкретного учня, утвердження самостійності, але й усвідомлення відповідальності за прийняті рішення чи дії тощо).

Але традиційно, двічі протягом навчального року, в училищі проводяться загальноучилищні батьківські збори.

У зборах, що відбулися 10 березня цього року взяли участь 387 батьків, що становить 82% від загального числа учнів, які навчаються в училищі у даний час.

Небайдужість до майбутнього своїх дітей та проблем навчального закладу проявили батьки учнів навчальних груп № 2, 4, 6, 7, 21, 24, 37.

Бажала бути кращою явка на батьківські збори у навчальній групі № 22.

До початку зборів у фойє навчального корпусу (ІІ поверх) була розгорнута виставка технічної і художньої творчості учнів та педагогічних працівників.

О 10 до 11 год. відбулися збори на рівні навчальних груп, після чого всі батьки були запрошені до актової зали. Тут перед ними виступили директор ДНЗ «Бучацьке ПТУ» В.А. Бугаєнко, інспектор ювенальної превенції Бучацького відділення Теребовлянського відділу головного управління національної поліції в Тернопільській області В.М. Зарубайко, заступник директора з навчально-виховної роботи О.П. Ульянова.

В.А. Бугаєнко зосередив увагу батьків на основних проблемах щоденного життя-буття навчального закладу, проінформував батьків про основні придбання та вирішені проблеми за рахунок спонсорських батьківських коштів. Детально зупинився на змінах, що сталися у стипендіальному забезпеченні учнів несподівано з 1 січня 2017 року. Адже збільшення стипендії з 311 до 415 грн. відбулися за принципом старої байки про Трифонову свиту. (Станом на 1 вересня 2016-2017 н.р. потреба коштів для стипендіального забезпечення наявного контингенту учнів була розрахована в сумі 311 грн., а після зимових канікул учні отримали від Кабміну «сюрприз» - збільшення стипендії до 415 грн., але в рамках виділеного фінансування. Образно кажучи, збільшення стипендії кожним трьом учням відбулося за рахунок четвертого. Як результат, біля 25% учнівського контингенту залишилося без стипендії, чого не бувало в історії училища за всі роки Незалежності).

Ще одним проблемним питанням, на якому зупинився В.А. Бугаєнко, є пошук місця для проходження оплачуваної практики на виробництві. (Оплачуваної чомусь тільки для учнів ПТНЗ у той час, коли заробітків за результатами практик на виробництві не вимагають від студентів коледжів та вишів!?)

На запрошення дирекції училища традиційно відгукнувся і взяв активну участь у батьківських зборах В.М. Зарубайко, який довів до відома батьків вкрай тривожну інформацію про загрози Інтернету – поширення в соціальних мережах злочинної діяльності небезпечних груп, які приводять підлітків до самогубства, використовуючи привабливі ігрові методи («Море китів», «Тихий дім», «Розбуди мене в 4.20», «50 днів до самогубства» та інші).

Тему новітніх небезпек (фактично методів ведення гібридної війни) продовжила заступник директора з НВР О.П. Ульянова, яка, на виконання листа управління освіти і науки Тернопільської ОДА №02/522-08 від 20.02.2017 р. ознайомила батьків із рекомендаціями з виявлення та застереження небезпечних контактів дітей та підлітків у віртуальному світі, наголосила на необхідності організації змістовного сімейного дозвілля, довірливих та щирих відносин між батьками та їх дітьми, особливо підлітками, із врахуванням психологічних особливостей кризового періоду, яким вважається підлітковий вік.

Також заступник директора зупинилася на характерних для підліткового середовища негативних проявах як тютюнопаління, вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв і пива, злослів’я, ранньої сексуалізації дітей тощо.

Попросила сприяння й підтримки з боку батьків у залученні підлітків до суспільно корисних занять у позаурочний час за місцем проживання задля набуття громадянських та різнобічних компетентностей із побутового самообслуговування, організації змістовного дозвілля, первинних молодіжних організацій, об’єднань за інтересам; у т.ч. за допомогою батьків.

По завершенню офіційної частини зборів силами учасників художньої самодіяльності було організовано тематичний концерт під гаслом «Навіки Бог і Україна в моєму серці…» (Солісти, учасники народного колективу народної музики «Стрипа» під керівництвом С.О. Кокорудза: Наталія Дмитрів, Оксана Згурська, Мар’ян Моцик, Уляна Крижанівська, Ольга Сем’янків, Надія Пшива, Тетяна Слободян, Андрій Скрипник; ансамбль читців: Наталія Гушпіт, Олена Бойко, Тетяна Гірняк, Богданна Мар’яш, Діана Пулик, Оксана Королевич, Ольга Семֹ’янків; керівник на громадських засадах О.П. Ульянова).

Приємно було почути слова вдячності за роботу в адрес педколективу училища від батьків Г.Я. Безтільної, О.В. Прокіпчук, Г.Б. Вівсяної.

                                                   

                                                               

 

Категорія: Мої статті | Додав: golub_ira (22.03.2017)
Переглядів: 55 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright PTU-26 © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz