Субота, 15.12.2018, 02:15
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ Бучацьке професійно - технічне училище

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

«За двома зайцями»

Традиційно в наших училищних буднях життя не тільки учнівського, але й педагогічного колективу значне місце займають просвітянські традиції, потреби в особистому спілкуванні з високим класичним мистецтвом.

Нещодавно на сцені актової зали навчального корпусу відбулася прем’єра вистави за комедією М. Старицького «За двома зайцями». Постановку здійснила молодий та всесторонньо обдарований педагог, керівник гуртка народного танцю Н.М. Пашко. У забезпеченні музичного оформлення спектаклю допомогли колеги, керівники гуртків С.О. Кокорудз та А.В. Олійник. У виготовленні костюмів та декорацій допомагали майстрині на всі руки – комендант гуртожитку М.М. Прокіпчук та майстер виробничого навчання перукарської справи, активна учасниця художньої самодіяльності О.О. Матвеєва.

Основні ролі зіграли: Проня Прокопівна – Наталія Пашко; її батько – Прокіп Свиридович Сірко – майстер виробничого навчання механізаторських професій В.С. Било; мати Проні – Євдокія Пилипівна – викладач іноземної мови Н.І. Сурмак; тітка, Секлита Лимариха – майстер виробничого навчання кухарської справи Н.М. Машталір; її дочка Галя – викладач математики О.В. Шевчук; коханий Галі – Степан – учень групи №37 М. Дзядик; кумасі – подруги Секлити Лимарихи – викладачі загальноосвітніх дисциплін О.В. Козюк та Л.Б. Паращук; служниця Сірків Химка – майстер виробничого навчання перукарської справи Н.І. Яворська (Барановська).

Із особливими труднощами відбувався пошук кандидата на роль головного героя – Свирида Петровича Голохвастого, яку успішно зіграв випускник училища 2003 р., і нині активний учасник художньої самодіяльності І. Янківський.

У ролях знайомих та друзів Проні та Свирида взяли участь учасники колективу народного танцю «Любисток» І. Дубас, Д. Мельник, Л. Мойсей, Д. Негара, О. Шкробут, І. Чепига, брати-близнюки Анатолій і Микола Птиць.

На перегляд спектаклю зібралося понад 200 чоловік: учні та працівники, а також рідні та близькі самодіяльних акторів, які в цей день добиралися на прем’єру за десятки кілометрів. (Наймолодшому глядачеві не було й 2 років!)

Вистава тривала близько півтори години. Та промайнула, як кажуть, «на одному диханні», подарувавши глядачам незабутні хвилини спілкування зі справжнім мистецтвом, чудові позитивні емоції. Чудову гру акторів-аматорів супроводжували сміх та овації глядачів.

По завершенню дійства до учасників вистави із подячним словом звернувся директор ДНЗ «Бучацьке ПТУ» В.А. Бугаєнко, який виразив своє приємне здивування майстерністю гри та вручив квіти режисеру та натхненниці постановки Н.М. Пашко (Фізьо).

Велика робота зроблена. Незабутні хвилини творчого процесу і відчуття успіху залишилося на аматорському відео та у душах виконавців та глядачів. Є потреба показати творчий доробок поза межами рідних нам стін.

Як би нам пригодився шкільний автобус, який у рамках відповідної державної програми вже по другому колу отримують ровесники наших учнів, які навчаються у загальноосвітніх школах! Адже ми могли ним виїхати зі спектаклем чи іншими культурно-просвітницькими заходами у школи та сільські клуби регіону, відроджуючи добрі просвітянські традиції рідного краю. Бо саме народна культура є першоджерелом професійного мистецтва. Щоби до українського народу повернулася радість; щоб ми згадали, що «хміль наш – у пісні, а не у барилах вина».

 

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: golub_ira (23.03.2018)
Переглядів: 315 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright PTU-26 © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz