Понеділок, 23.12.2024, 21:41
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ Бучацьке професійно - технічне училище

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Дистанційне навчання

Урок виробничого навчання "Кладка стін" ІІ курс(майстер Процик Г.А.)
05.05.2020, 22:16

Група № 2

                Урок виробничого навчання  № 22

          Тема уроку : Кладка стін , простінків та кутів які мають декоративний рельєфний малюнок з дотримання правил охорони праці

Цегляну кладку з геометрично чітким малюнком швів на фасадній поверхні або поєднує певний малюнок на її поверхні з рельєфними композиціями і елементами називають декоративними . Найбільше при будівництві цегляних будинків застосовують лицьову кладку із суцільними швами або переривчастими вертикальними швами .

При цьому використовують звичайні інструменти , пристосування . Мулярам , крім дотриманням перевязки , порядівки й вертикальності кладки . Необхідно правильно закласти нижній ряд і в процесі кладки стежить за горизонтальністю , вертикальністю однаковою  товщиною зовнішніх швів .

Цегли що виходять на фасадну площину повинні мати рівні грані , чисту поверхню і однаковий колірний відтінок .

 Архітектурна виразність сучасних цегляних будівель досягається не пристроєм масивних карнизів , колон , пілястр та інших складних елементів , а застосуванням декоративно – рельєфною кладкою . Кладка що поєднує чітку сітку фасадних швів з композиціями з рельєфних малюнків називають узорно-рельєфною .Рельєфна кладка виступає з площини стіни , цеглою прикрашають фризи - декоративні смуги у верхній частині стіни (пояски , простінки ) такі частини стін виступаючих елементів , орнаментів ведуть з повнолітньої цегли .

Стіни з архітектурними деталями .До архітектурних частин кладки відносяться карнизи з цеглин або керамічних каменів . Пілястри , паски ,русти , напівколони , еркери обрамлення прорізів , криволінійного обрису , а також підвіконні й інші ніші .Крім архітектурних деталей з цегли керамічних каменів . Кладку архітектурних елементів прямокутного і профільного . Деталі пасків і карнизів викладають з цегли , виступають у вигляді кронштейнів зі східчастим профілем , кронштейни – з лицьової цегли поставлені на ребро або покладені плазом .

Виступаючі ряди кладки в карнизах , поясках незалежно від системи перевязки виконують з цілих цеглин . При цьому звис кожного ряду кладки допускається не більше ні на ( 3 довжини цегли ) .А загальний винос неармованого карниза – не більше товщини стіни .Карнизи з загальним виносом товщини стіни , влаштовують з армованої цегляної кладки  на розчині марки не нижче 25 , або із збірних залізобетонних елементів . Їх зводять у відповідності з вказівками проекту .

Архітектурні деталі , як і інші лицювальні вироби , встановлюють , як п процесі кладки , застосовують кріплення гаками або скобами . Карнизи зі збірних деталей мають винос . винос перевищує половину товщини стіни , закріплюють анкерними болтами , попередньо забитими в кладку на глибину задану проектом .

 При кладці простінків розкладку виконують наступним чином :

Перший ряд: зовнішньої і внутрішньої верств простінків викладають стусанами . В зовнішній ( лицьового ) версті при переривчастих вертикальних швах укладають дві чвертки , а при суцільних – дві половинки , а в забутці четвертки .

Кути внутрішньої версти завершують три чвертками , забутка складається з четверток ( у кутах ) і стусанів .

Третій ряд : зовнішня верста і забутка – з ложків , внутрішня верста з стусанів . Лицьова верста  ( при перев’язаних або не перев’язаних вертикальних швах  ) має багаторядну систему перевязування . Внутрішня верста і забутка – має ланцюгову багаторядну систему перевязування швів . Послідовність укладання цеглин при декоративному муруванні простінків і кутів у яких на фасаді вертикалині шви , суцільні неперев’язані , які перериваються .

Декоративно рельєфна кладко . Існують декілька видів декоративної кладки  розрізняються вони схемою поєднання швів . Рисунком на фасадній поверхні кладки , які одержують різними способоми . Розкладання цегли на лицьовому шарі і перевязування її з основною кладкою . Використовуючи при цьому різні кольори цегли . Можна одержати на лицьовій поверхні стіни , різноманітні рисунки орнаменти . Декоративними узорами прикрашають торці будівель . Простінки під карнизні , смуги надають фасаду оригінальний фундамент . Архітектурними деталями із природного каменю оформляють переважно цоколь ,  наличники , укоси і пояски . архітектурні деталі так , як інші облицювальні вироби встановлюють у процесі мурування , так і на раніше зведеній стіні . Карнизи та інші збірні деталі , які виступають більше половини товщини стіни , закріплюють анкерними болтами закладеними укладку під час мурування і після мурування .

Декоративно – рельєфна кладка на торцевій стіні будівлі надають рельєфного орнаменту .Добре поєднується колір білий і жовтий , жовтий і червоний , червоний і білий. Архітектурна виразність сучасних цегляних будівель досягається влаштуванням масивних карнизів , стовпів , пілястр . Відомо близько двадцяти варіантів декоративного мурування . Найпоширеніше з них : готичне ( польське )  та хрестове складне  . Готичне складається з рядів , що чергуються . Тичкові і ложкові цеглини розташовані по черзі . Христове складне мурування виконується у вигляді рядів , що чергуються . В них по черзі покладені поперечикові і дві ложкових цеглини .Стіни завтовшки у дві цеглини з малюнком швів готичного мурування на фасаді у такій послідовності :

Перший ряд зовнішньої версти – чергуються тичкові і ложкові цеглини , внутрішня верста цеглин покладені тичками , забутка – з ложків .

Другий ряд зовнішньої версти повторює перший , але перевязуванням вертикальних швів на фасаді . Внутрішню версту украдають так , як і зовнішню , а забутку виконують тичковим рядом.

Стіни завтовшки у дві цеглини з малюнком швів христового складного мурування на фасаді зводять у такій послідовності .

Перший ряд зовнішньої верститички , що чергуються із двома ложками , внутрішня верста – цеглини покладені тичками , забутка з ложків .

Другий ряд зовнішньої версти повторює перший , але таким чином , щоб вертикальний шов між ложками розташовувався на середній  , у поперек того , що лежить нижче . Внутрішня верста повторює зовнішню і складається з тичків .

                         Техніка безпеки і охорона праці .

1 . Риштування та помости встановлюють на рівній поверхні , або щільно утрамбованій ( без снігу та криги ).

2. Інструменти і пристрої повинні бути у справному стані з міцно насадженими ручками .

3. Працювати муляр повинен у рукавицях або напальниках , що захищають щкіру  .

4. У процесі будівельних робіт на висоті необхідно дотримуватися певних вимог .

 1. Що називають декоративним муруванням ?

2. Яка має бути цегла на фасадній площині ?

3. Які ви знаєте найпоширеніші варіанти декоративного мурування ?

4. Яку кладку називають узорно – рельєфною ?

5. У якій послідовності зводять стіни у дві цегли з малюнком швів готичного мурування ?

6. У якій послідовності зводять стіни у дві цегли з малюнком швів христового складного мурування ?

 

 

Категорія: Дистанційне навчання | Додав: golub_ira
Переглядів: 625 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright PTU-26 © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz