Вівторок, 24.12.2024, 17:06
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ Бучацьке професійно - технічне училище

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Дистанційне навчання

Урок виробничого навчання "Улаштування фундаментів " ІІ курс(майстер Процик Г.А.)
04.05.2020, 16:26

Група № 2

                Урок виробничого навчання  № 19

          Тема : Улаштування фундаментів

          Тема уроку : Улаштування бутових фундаментів « під заливку » , « під лопатку » з приготуванням розчину . Улаштування бетонних фундаментів .

Фундамент – є основною опорною частиною всієї конструкції. Фундамент витримує вагу зовнішньої конструкції .Фундаменти будівель повинні відповідати вимогам. Тобто міцністю , стійкістю , морозостійкістю , добре протистояти впливу земляним водам.

Відповідати по довговічності , терміну служіння будівлі . Для зведення фундаментів використовуються різні матеріали :

  • бутобетон
  • бутовий камінь
  • бетон
  • цеглина
  • відвальні шлаки
  • Бутові фундаменти кладуть з крупного бутового каменю , підібраного формою і розмірами. При цьому треба вибирати плоскі камені з плоскими гранями . Кладку ведуть на цементному розчині , щільно укладаючи камені між собою .

Товщина кладки бутового фундаменту приймають з конструктивних міркувань , незалежно від розрахунку в межах 50 – 70 см.

Це наймасивніші і трудомісткі з усіх видів фундаментів. Тому їх застосування в будівництві житлових будинків і тим більше садових будиночків . Як виняток ці фундаменти можна рекомендувати лише в тих місцевостях , де бутовий камінь є в достатній кількості .

Позитивні якості бутового фундаменту – максимально можлива довговічність і міцність. Крім того він стійкий до промерзання і дії агресивних земляних вод.

Бутові фундаменти зводяться з великого булижника , рваного каменя на цементному розчині . Цей вид фундаменту нерідко застосовують для будівництва будівель з важкими захищаючими конструкціями

Улаштування бутових фундаментів « під заливку » з приготуванням розчину.

Бутове мурування « під заливку » виконується з рваного бутового каменя , або булижного каменя . Їх можна не підбирати і не викладати у верствові ряди . Мурування зводять в опалубці , яку встановляють у траншеях . Якщо земля щільна то при глибині до 1,25 метра можна мурувати без опалубки , в розпір зі стінками траншей .

Перший шар бутового каменя висотою до 20 - 25 см. укладають на суху основу без розчину в розпір з стінками , ущільнюють трамбівками .Потім заповняють усі проміжки між каменями дрібним камінням або щебенем. Перший укладений шар каменю заливають рідким жирним розчином ,щоб усі пустоти були заповнені .

Другий шар теж горизонтальними рядами висотою 20 -25 см. заливають розчином і так кожний ряд кладки .Цей спосіб мурування допускається тільки для улаштування фундаментів будівель висотою не більше 10 метрів , тільки на землі яка не просідає .

Улаштування фундаментів « під лопатку» з приготуванням розчину .

Мурування « під лопатку » виконують горизонтальними рядами товщиною 25 см. з підбиранням і приколюванням каменів розщебенювання пустот і перев язування швів.

Перший нижній ряд фундаментів укладають по підготовленій основі на сухо з великих постелистих каменів обернених постіллю вниз .

Щоб камені щільно прилягали до основи їх трамбують трамбівкою . Потім  заповняють порожнину між ними дрібним каменем  або щебенем , заливають пластичним розчином і розрівнюють лопаткою . Мурування виконують на розчині рядами дотримуючись перев язування швів .

Улаштування бетонних фундаментів .

Бетонний фундамент ще називають «холодцем ».Він складається з чистого бетону без крупних каменів . З наповнювачем з дрібного і середнього гравію або щебеня. Його заливають в опалубку з легким трамбуванням .Добре , якщо при цьому використовують вібратори, тоді якість бетону буде краща. У наслідок однорідності складу товщина бетонного фундаменту може бути прийнята менше ніж у двох попередніх типів . Як правило вона знаходиться в межах 20 – 40 см. Міцність і довговічність приблизно такі, як у бутобетонного фундаменту.

Недолік бетонних фундаментів – підвищена витрата цементу . Тому виходить значна вартість .

Дефекти фундаментів і способи усунення це головна проблема фундаментів – нерівномірне просідання .Зовні це видно в появі тріщин різної форми і різного напряму . Видно на самому фундаменті так і на стінах будинку . фундамент може втратити міцність по старості , неякісних матеріалів , низької якості будівельних робіт

              Техніка безпеки під час мурування фундаментів

  1. При муруванні фундаментів необхідно перевірити міцність кріплень стінок  траншей і котлованів , стежити за станом схилів .
  2. 2 Особливо уважно слід стежити при роботі з водовідливом і дощову погоду .
  3. В здовж бровок траншей і котлованів повинна бути смуга завширшки не менш як 0.5 метрів.
  4. Про виявлені дефектів укріпленнях роботи поблизу траншей і котлованів необхідно припинити. Відновити укладання фундаментів дозволяється після усунення дефектів
  5. Забороняється спускати камінь у жолоб і в одно час приймати камінь із жолоба , а також опускати камінь у котлован і траншею з бровки,перекидаючи тачку або візок .

 

1. Визначення , що таке фундамент ?

2. Яка товщина кладки бутового фундаменту ?

3. Де застосовують бутові фундаменти ?

4. З якого каменя виконується бутове мурування « під заливку » ?

5.Яка повинна бути висота будівлі для улаштування бутових фундаментів «під заливку»?

6.Якими рядами виконують мурування фундаментів « під лопатку » ?

7. яким способом укладають перший шар фундаменту під лопатку ?

8. Як називається бетонний фундамент ?

9. Які є наповнювачі в бетонному фундаменті ?

10. Які є недоліки і дефекти бетонних фундаментів ?

11. Визначення ,що таке техніка безпеки ?

 

Категорія: Дистанційне навчання | Додав: golub_ira
Переглядів: 472 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright PTU-26 © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz