Урок №85-86
Тема: Характеристика та асортимент фізичних барвників,їх призначення. Рослинні барвники
1.Використання та технологія фарбування фізичними барвниками
2.Барвники рослинного походження,їх характеристика
1.
Такі фарби використовують щоб надати волоссю різноманітних відтінків. Ця група барвників ідеально підходить для проведення експериментів у пошуках неповторного власного стилю ,бо дія їх не тривка,вони досить швидко змиваються .В середньому тонувальні і відтінкові барвники розраховані на 4 тижні. Часточки цієї групи фарб проникають в пори волосини ,ніби обгортаючи волосся. Саме тому ламке ,виснажене волосся сприймає цю групу значно краще ніж здорове і еластичне. Тонуючі припарати можна змішувати між собою домагаючись потрібного відтінку на знебарвленому волоссі,яке виглядає жовтуватим, Є такі види препаратів з цієї групи : мікстони ,тоніки , тонуючі п’янки і шампуні,ополіскувачі.
Барвники цієї групи (фізичні чи напівстійкі ) також мають характерні саме їм властивості: не містять в своєму складі перекисю водню то фарбують волос поверхнево; не потребують попереднього тесту на алергію, легкі в використані . швидко міняють колір чи відтінок волосся , надають йому блиск і пружність але вони швидко змиваються . Для фарбування тон в тон барвником цієї групи перед цим волосся потрібно вимити і висвітлити. Таким барвником неможливо ні висвітлити ні перекрасити волосся. Колір слід вибирати близький до природного. Для того щоб уникнути ефекту накопиченя кольору , барвник краще за все слід використовувати після 6-го чи 8-го миття. До таких відносяться: «Колор Тач» - « Велла»; «Лондестон» - «Лонда».
2.
Природні барвники включають в свій арсенал не тільки хну і басму але й грецький горіх , цибулину шулуху, чай , ромашку. Такі барвники використовуються тільки на природному волоссі , де відсутні сліди хімічної завивки чи фарбування групою хімічних барвників. Природні барвники не пошкоджують волосся а навпаки надають шовковистості і різноманітних відтінків завдяки змішуванню .Основна їх перевага в тому що вони зберігають красиве і здорове волосся, змиваються швидко. Незручність полягає в тому що щоб зберегти колір надовго, барвник доведеться використовувати постійно.
Ця група барвників також досить різноманітна і потрібно враховувати ще те що лише вона спрямована на покращення стану волосини. Великим недоліком є те що суміші з таких барвників потрібно готувати самотужки. Тай наносити також не дуже комфортно як і змивати.
Щоб надати світлому волоссі темнокаштановий відтінок , волосся кожен день протирають міцним відваром з цибулиної шулухи. Щоб надати світлому волоссю яскраво –золотистий відтінок волосся кожен день протирають слабким відваром щулухи. Термін витримки залежить від структури волосся ,чим воно довше тим більше часу потрібно потримати відвар.
Какао також добре зафарбовує русий волос в насичений каштановий колір,для цього в кашку з хни (25г) додати 3-4 ст. ложки какао змішавши цю суміш заварюємо по технології приготування хни і наносим також по цій ж технології.
Питання та завдання для самоконтролю
Завдання №1
Виконання тесту
1.Що таке фарбування волосся?
А)процедура догляду за волоссям;
Б)професійна перукарська процедура по зміні кольору волосся;
В)процедура хімічного впливу на волосся під час якого змінюється його структура.
2.Фізичні барвники впливаючи на волосся ….?
А)плівкою обволікають волосину;
Б)руйнують природній пігмент;
В)оздоровлюють волосся.
3.Для приготування рослинного барвника потрібна…?
А)окисник 6%
Б)гаряча вода;
В)шампунь.
4.Фізичний барвник тримається на волоссі до..?
А)4тижнів;
Б)6-5 змивання;
Б)2-3 змивань
5.Фізичним барвником можна….?
А)висвітлити волосся;
Б)стійко пофарбувати волосся в інший колір;
В)просто змінює тимчасово колір без шкоди для волосся.
6.До барвників рослинного походження відносять..?
А)квіти ромашки,Велатон;
Б)хну ,басму ;
В)відтінюючий шампунь.
7.У якій формі виготовляють фізичні барвники?
А) мікстони ,тоніки , тонуючі муси і шампуні,ополіскувачі;
Б)галенові препарати;
В)порошки
|