Поради від психолога, як зберегти своє фізичне та психологічне здоров’я, якщо карантин поламав звичний алгоритм життя .
1. Не орієнтуйтеся на конкретну дату закінчення карантину. Треба прийняти установку: карантин є, і ми всі повинні його дотримуватися стільки, скільки знадобиться
2. Фільтруйте інформацію. Читайте інформацію тільки з перевірених джерел. Ігноруйте явно негативну інформацію — її видно вже по заголовках. Обмежте перегляд стрічки новин до одного разу на день, а телевізора — до одного разу на тиждень. В Інтернеті шукайте тільки корисну .
3. Плануйте кожен день.
4. Згадуйте найприємніші періоди свого життя. Переглядайте свої старі фотографії, особливо дитячі, сімейні відеозаписи. Ще можна медитувати — під гарну музику, відео. Вечорами дивіться фільми, зокрема, комедійні.
5. Мобілізуйтеся. Бережіть себе та своїх близьких: Міфи і правда про коронавірус. Мийте руки правильно.
6. Більше розмовляйте з батьками, рідними, знайдіть спільні справи.
7. По дві години кожному – на особистий простір. Пам’ятайте про те, що в сім’ї кожен повинен мати можливість відпочити від усіх інших. Кожен повинен отримати на півтори-дві години в день свій особистий простір.
8. Робіть дихальну гімнастику. Ще одна практична рада, яка допомагає подолати почуття страху — робіть дихальну гімнастику. На чотири рахунки глибоко вдихніть, на чотири рахунки затримайте повітря, і ще на чотири рахунки повільно видихніть. Повторіть 10 разів — і ви відчуєте, що напруга відступає, вам стає легше і спокійніше.
9. Заразіться «вірусом любові». Робіть добрі справи, випромінюйте позитивні емоції, але не чекайте, що вони миттєво повернуться до вас. Просто робіть. А закон бумеранга обов’язково спрацює.
|