Середа, 08.05.2024, 19:47
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ Бучацьке професійно - технічне училище

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Новини

Урок виробничого навчання "Покриття поверхонь лаком" ІІІ курс (майстер виробничого навчання Патрак Л.С.)

1.Організація робочого місця.

 Продуктивність праці робітника залежить і від правильної організації його робочого місця. Робочим місцем робітника-опоряджувальника називають ділянку, у межах  якої він працює і може доцільно розміщувати потрібні для роботи пристрої, інструменти і матеріали. Робочі місця можуть бути стаціонарними і пересувними. На будівництві  майже  немає стаціонарних робочих місць; робітник разом з пристроями і матеріалами під час виконання роботи пересувається з однієї ділянки на іншу. Бригадир і кожний член бригади мають заздалегідь турбуватися про підготовку робочого місця, щоб не було простоїв. Кожний робітник повинен виконувати роботу на своїй ділянці, не заважаючи працювати іншому робітникові. Механізми, пристрої, інструменти і матеріали на робочому місці розміщують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів. Ручний інструмент, який беруть правою рукою, повинен лежати справа, а той, що беруть лівою рукою — зліва. Столик встановлюють так, щоб з місця його встановлення можна було виконати якнайбільший обсяг робіт. На робочому місці не повинно бути будівельного сміття, зайвих матеріалів, які заважатимуть пересуванню робітника. Під час роботи слід користуватись лише справними інструментами та механізмами і якісними матеріалами. Для виконання робіт на висоті потрібно встановити на робочому місці потрібні пристрої, а на них у зручних для роботи місцях —  тару для малярних сумішей. Велике значення в організації робіт має своєчасне підготування потрібних матеріалів.  Підготовлені матеріали в процесі роботи подають на робочі місця. Під час виконання робіт обов’язково слід додержуватись усіх правил техніки безпеки і виробничої санітарії. Працювати на висоті можна лише на справних пристроях. Робоче місце маляра повинно бути добре освітлене природним світлом. Це дає змогу правильно підбирати кольори фарбувальних сумішей і взагалі якісно виконувати опоряджувальні роботи. У приміщеннях має бути кімнатна температура (18…20 °С). Для роботи з нітроемалевими фарбами або іншими сумішами, що виділяють шкідливі для здоров’я людини леткі пари, слід забезпечити штучну або природну (через відкриті вікна) вентиляцію приміщень. Вентиляція повинна забезпечити не менше ніж дворазовий обмін повітря в приміщенні протягом години. Після закінчення роботи треба прибрати своє робоче місце, вимити і сховати в шафу інструменти, перевірити і вимкнути струм, підведений до електроустаткування, і закрити пускові пристрої на замок.

 

2. Вимоги охорони праці перед початком роботи.

 Надягти спецодяг, підготувати захисні окуляри, гумові рукавички, при роботі з розчинниками – респіратор.

 Відкрити вікна, фрамуги для кращої вентиляції приміщення, де виконуються малярні роботи.

 Перед виконанням малярних робіт необхідно перевірити надійність настилів, лісів, риштування, пересувних столиків, драбин тощо.

 Перевірити наявність усіх необхідних інструментів і витратних матеріалів для виконання малярних робіт.

 

 Вимоги охорони праці під час роботи.

 Малярні роботи на робочих місцях, розташованих на висоті 1м і більше, виконувати за допомогою риштування або драбини.

Забороняється спирати приставні драбини на віконних рам.

 Всі внутрішні малярні роботи виконувати тільки при відкритих вікнах або примусовій вентиляції.

 Забороняється нанесення фарб, емалей, грунтовок, що містять свинцеві сполуки, способом пульверизації.

 Для того, щоб видалити стару олійну фарбу хімічним способом, необхідно використовувати шпатель на подовженій ручці.

 Категорично забороняється прийом їжі на робочому місці.

 Під час проведення робіт необхідно суворо дотримуватися даної інструкції та інструкції з виконання робіт на риштуванні і переносних драбинах.

 Вимоги охорони праці після закінчення роботи.

 Утилізувати порожні ємності від використаних фарб, розчинників тощо.

 Ретельно вимити руки та обличчя з милом теплою водою.

 Забороняється мити руки будь-якими розчинниками.

 

3. Ручні інструменти для нанесення фарб

На поверхню деревини фарбу наносять різноманітними пензлями .

Ручники круглі або плоскі застосовують для нанесення фарби і розрівнювання її по опоряджувальній поверхні. Ці пензлі роблять зі щетини. Довжина робочого кінця щетини не повинна перевищувати подвійного діаметра кільця або обв'язки. Лишки щетини обв'язують шпагатом. З робочого кінця щетину обрізають рівно або трохи опукло.

Флейц -- це плоский пензель з борсукового волосу.

Призначений для розрівнювання шару фарби на поверхні та загладжування слідів від ручника. Довжина волосу цієї щітки-пензля становить 50 мм, ширина -- 25-- 100 мм. Вузькі місця фарбують маленькими флейцями, або так званими шепірками.

Фільончастими тонкими пензлями зі щетини фарбами проводять тонкі лінії на поверхні. Пальчикові шепірки складаються з кількох маленьких пензлів. їх застосовують для фарбування ш верхні під дуб.

Трафаретні пензлі виготовляють зі щетини. Вони тонкі, з ріі ним обрізом робочого боку. Основне призначення їх -- набивання малюнків і цифр по трафарету. Залежно від товщини пензля довжина щетини становить 15 -- 35 мм.

Торцівки призначені для нанесення шару фарби під шагрень (шкіру). Виготовляють їх з твердої хребтової щетини, закріпленої в отворах дерев'яної колодки з ручкою, з рівним обрізом з робочого боку. Розміри робочої поверхні 100x300x100x200 мм.

https://narodna-osvita.com.ua/uploads/trud7tereshuk2015/trud7tereshuk2015-278.jpg

 

Один з найбільш популярних і загальновживаних сьогодні інструментів для нанесення фарб – малярний  валик .  Він призначений для рівномірного фарбування великих площ (внутрішніх і зовнішніх).

Розрізняють малярні валики не тільки за сферою застосування, але й за розміром і матеріалом шубки.

Валик являє собою конструкцію з ручки й вигнутого металевого стрижня, на який надівається ролик. Міні-валики в основному використовуються для фарбування невеликих або важкодоступних поверхонь, у тому числі й кутів.

 

https://narodna-osvita.com.ua/uploads/trud7tereshuk2015/trud7tereshuk2015-280.jpg

 

1.Які робочі місця малярів можуть бути?

2.Хто повинен заздалегідь потурбуватися про підготовку робочого місця маляра?

3.Що потрібно зробити після закінчення роботи?

4.Яких вимог охорони праці повинен дотримуватися маляр перед початком роботи?

5. Яких вимог охорони праці повинен дотримуватися маляр під час роботи?

6. Яких вимог охорони праці повинен дотримуватися маляр після закінчення роботи?

7.Назвіть ручні інструменти для нанесення фарб і розкажіть про їх призначення?

Категорія: Новини | Додав: golub_ira (25.03.2020)
Переглядів: 310 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright PTU-26 © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz