Четвер, 09.05.2024, 16:22
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ Бучацьке професійно - технічне училище

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Новини

Урок виробничого навчання з професії "Перукар" І курс (майстер в/н Кокорудз О.О.)

Введення

Барвники четвертої групи - це натуральні, або рослинні, барвники, проникаючі всередину волоса завдяки біологічно активним речовинам. Вони заповнюють бульбашки волосся, дають їм дуже стійку забарвлення і одночасно лікують волосся. З їх допомогою можна змінити відтінок волосся незалежно від стану їх здоров'я, структури і наявності сивини. Не піддаються фарбуванню рослинними барвниками тільки волосся, раніше схильні до дії хімічних барвників. Багато з рослинних барвників мають високу біологічну активність, посилюють обмін речовин, прискорюють ріст волосся і сприяють загоєнню ран.В даний час в перукарні практиці з барвників четвертої групи найбільше поширення мають хна і басма. Фарбування волосся хною і басмою - найдавніший спосіб зміни кольору волосся. Спосіб фарбування волосся хною, прийшов зі Сходу. На Сході за допомогою хни фарбують не тільки волосся, але і ноги, руки, нігті і ступні. Хна - висушені і подрібнені листя алкани, які мають жовто-зелений колір або листя лавсонії, що мають червоно-оранжевий колір. Властивості цих видів хни однакові. Басма - подрібнене листя індігофери, що мають зеленувато-сірий колір. Хна і басма мають у своєму складі дубильні речовини, вони живлять шкіру голови, сприяю росту волосся, укріплюють волосся і повертають їм життєву силу і блиск.Забарвлюються тільки натуральні природно-коричневі або темно-русяве волосся.Великий недолік цієї групи фарб - досить тривалий час процесу фарбування (2,5 годину). Крім того, після обробки ними можна робити ні холодну завивку, ні блондування волосся. Тому, як правило, барвники четвертої групи не використовуються в перукарнях.

Підготовчі роботи

Підготовчі роботи полягають у наступному. Для початку процесу фарбування слід вимити голову, незалежно від того, скільки часу пройшло з моменту останнього їх миття. Це необхідно, щоб позбутися від жиру та інших забруднень, що перешкоджають взаємодії природних барвників з волоссям.Також для фарбування волосся рослинними барвниками нам необхідні наступні пристосування: мисочка, плоска пензлик, гребінець-хвостик для виділення проборов, утеплюючий ковпак, рукавички, затискачі, пеньюар.Потім ми готуємо хну. Для цього хна поміщається в мисочку і при постійному помішуванні заливається гарячою водою (800-900)., До тих пір, поки не утвориться консистенція сметани. Хна НЕ заварюється окропом!

Технологія фарбування волосся барвниками «четвертої групи»

Спочатку готують проділ. Починають наносити хну з коренів тонким шаром, роблячи плавні рухи уздовж розчесаного волосся. Після того як проділ, який ділив волосся передньої і потиличної частин голови, буде повністю оброблений, наносять кашку хни на всю потиличну частину волосся. Кашку хни слід по можливості швидко нанести на волосся, поки вона не охолола. Чим вище температура розчину хни, тим менше часу потрібно для фарбування. Для підтримки необхідної температури мисочку з хною необхідно поставити на «водяну баню», тобто в посудину з киплячою водою.

Наносити хну до самої межі росту волосся на шиї не слід, тому волосся в цих місцях значно тонше і, отже, можуть змінити колір в більш інтенсивний колір, тому ці ділянки волосся обробляються в останню чергу. Не можна зчісувати кашку хни на кінці волосся, тому корені можуть виявитися не прокрашеним. Щоб зафарбувати кінці волосся, залишок кашки хни розбавляють гарячою водою і цією сумішшю просочують їх.Після обробки хною всіх ділянок волосся необхідно створити так звані «тепличні умови» для процесу забарвлення, тобто забезпечити достатню температуру і вологість.

Час витримки хни на волоссі - строго індивідуально. Воно зазвичай залежить від бажаного відтінку, структури волосся і їх первісного кольору. Чим довше витримувати суміш, тим інтенсивніше буде колір.Зазвичай хна витримується 2,5-3 години. Після закінчення часу ковпак знімається і хна змивається великою кількістю води з застосуванням шампуню. Остаточний колір від фарбування волосся хною встановиться тільки через кілька годин.Остаточний колір також залежить від структури волосся (для товстих волосся час впливу хни збільшується, а для тонким навпаки час впливу має бути мінімальним), їх початкового кольору (для темного волосся час впливу збільшується, для світлого волосся воно повинен бути мінімальним), стану (пошкоджене волосся фарбуються дуже швидко) і часу впливу. Важливо, щоб порошок хни був свіжим, оскільки тільки свіжа хна дає яскраві і красиві відтінки: від легкої рижіни до вогненно-рудого волосся.Коригувати одержуваний відтінок волосся можна за допомогою наступних добавок: шафрану, ревеню, імбиру, куркуми - для отримання золотистого відтінку; червоного вина, каркаде - для червоного відтінку; меленої кави - для шоколадного відтінку.

Природний барвник- басма

Басма - теж натуральний природний барвник, який отримують з рослини індиго (Indigofera), що росте в тропічному кліматі. Це найбільш древній барвник, за допомогою якого в старовину робилися фарби і чорнило.

Басма фарбує волосся в зелений або зелено-синій кольори, тому в чистому вигляді вона не використовується. Але в поєднанні з хною басма дає різні відтінки. Басма наноситься на чисте вологе волосся разом з хною або після фарбування хною.При одночасному використанні хни і басми можна отримати наступні відтінки:чорний - 1 частина хни + 2 частини басми. Час впливу 1,5-2 год;темний каштан - 1 частина хни + 1 частина басми. Час впливу 50хв - 1 ч.Технологія фарбування така ж, як при фарбуванні волосся хною, тільки утеплюючий ковпак не вдягається

Інші природні барвники

Барвники рослинного походження серед перукарів носять назву барвника «4-ї групи» .Пріродние або природні барвники включають в свій склад не тільки хну і басму, але і волоський горіх, лушпиння цибулі, ромашку, чай, кава , липу і т.д.

Такі барвники використовують тільки на натуральних волоссі, де відсутні сліди хімічної завивки або який-небудь забарвлення.

Ромашка.Для перефарбовування чорного волосся в світлий із золотистим відтінком в гарячу кашку хни слід додати ромашковий настій з розрахунку 1 ст.л. сухих квіток на 0,5 склянки окропу.Щоб надати світлому волоссю красивий золотистий відтінок 1,5 склянки сухих квіток заливається 4 склянками горілки. Склад настоюється 2 тижні, потім в нього додається 50 г перекису водню. Склад наноситься на волосся, витримується 30-40 хв і змивається водою з шампунем.Щоб трохи освітлити темне волосся 1 склянку сухих квіток заварюється 1,5 склянками окропу. Склад настоюється 1ч., Проціджують і в нього додається 50г перекису водню. Наноситься склад на чисті сухі волосся, витримується 30-40 хв і змивається водою з шампунем.

Кава.Щоб надати русявим волоссю насичений каштановий колір, в кашку хни слід додати свіжозварене кави (4 ч.л. меленої кави заливаються 1 склянкою води і кип'ятять 5 хв). 1 пакетик хни засипається в трохи остуджений зварений кави.

Квітки липи.Щоб надати волоссю каштановий відтінок, 5 ст.л. квіток заливаються 1,5 склянками води. Склад ставиться на повільний вогонь і при постійному помішуванні випарюється приблизно 100 мл води, щоб залишити близько 1 склянки відвару. Відвар остуджують і проціджують. Отримана рідина наноситься на волосся і витримується до появи потрібного відтінку.

Питання до теми:

  1. Чи можливо змінити колір волосся натуральними барвниками?
  2. Яка технологія фарбування цієї групи?
  3. Який склад в себе включають природні барвники?
  4. Етапи освітлення темного волосся цією групою.
  5. Охарактеризуйте барвник басму і її використання.
  6. Чи залежить колір від структури волосся ?
  7. Які інші природні барвники ви знаєте? Охарактеризуйте їх.
  8. Від чого залежить час витримки хни на волоссі?
  9. Які пристосування потрібні для фарбування волосся рослинними барвниками?
Категорія: Новини | Додав: golub_ira (25.03.2020)
Переглядів: 483 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright PTU-26 © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz